Eko-Szafing lub po prostu wymiana ciuchów, to inicjatywa polegająca na wymianie używanych lub nowych ubrań. Spotkania takie zwykle organizowane są w dużych salach, gdzie mogą spotkać się ludzie i wymienić ubraniami.

Takie imprezy mają wiele plusów! Po pierwsze można odświeżyć swoją szafę bez wydawania pieniędzy. Strasznie dużo osób kupuje nowe ciuchy, zakłada je na siebie raz albo też wcale bo coś źle leży, nie pasuje, jest niewygodne. Na takim spotkaniu możemy pozbyć się takich rzeczy i zyskać nowe fajne ubrania. Kolejny plus to oczywiście dbanie o środowisko, pewnie większość z tych niechcianych ubrań wylądowałaby w koszach na śmieci lub kontenerach, a to generuje spore koszta. No i trzeba także wspomnieć o możliwości poznania nowych ludzi, oderwania się od codzienności i przyjemnego spędzenia czasu.

Bardzo popularne są także wymiany ciuchów dla dzieci. Maluchy bardzo szybko rosną, często ubranka zakładamy tylko kilka razy, takie niezniszczone dużo lepiej oddać innej mamie, która je wykorzysta niż zostawić na dnie szafy.

No i co? Jak wam się podoba taka inicjatywa? W waszych miastach organizowane są takie spotkania? Warto się tym zainteresować i wybrać chociaż z ciekawości. A jeśli nikt takich imprez w waszej okolicy nie organizuje, możecie pomyśleć aby coś takiego zrobić. Wystarczy trochę miejsca i kilka chętnych osób. Pamiętajcie warto dbać o środowisko na różne sposoby, a to może by jeden z nich! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *