Kontenery z używaną odzieżą znaleźć możemy w bardzo wielu miejscach, dużo osób wrzuca do nich ubrania myśląc, że pomaga biednym, warto jednak zweryfikować czy ubrania z kontenerów faktycznie trafiają do potrzebujących.

Jak sprawdzić czy dany kontener nie wykorzystuje ubrań na potrzeby własne? Po pierwsze należy zwrócić uwagę czy na kontenerze znajduje się logo fundacji najczęściej jest to UNICEF lub PCK. Warto sprawdzić jak logo to powinno wyglądać ponieważ często można spotkać się z oszustwem gdzie firma podszywa się pod fundacje pomagające potrzebującym. Co dzieje się z ubraniami, które nie trafiają do biednych ludzi? Ubrania te najczęściej lądują w sklepach z odzieżą używaną, firmy zarabiają na tym co oddamy. Pamiętajcie więc lepiej czasem podejść do PCK lub innego miejsca gdzie zbiórka przeznaczona jest faktycznie dla potrzebujących niż oddać ubrania oszustom.

 

Dlaczego ubrania warto oddawać innym? Po pierwsze jeżeli ubrania wyrzucimy do śmieci, opłaty za wywóz śmieci są wyższe, jeśli natomiast oddamy je bezpośrednio potrzebującym unikniemy dodatkowych opłat. Niektórzy palą stare ubrania, jest to jednak niebezpieczne gdyż zanieczyszczamy powietrze. No i oczywiście najważniejszy powód poza tymi ekologicznymi to pomoc innym. Umożliwiamy osobom, które na to nie stać trochę lepsze życie, mogą się ciepło ubrać w czyste rzeczy i dążyć do poprawy swojej sytuacji. Dbajmy więc o siebie, o innych i o miejsce, w którym żyjemy.

One thought on “Kontenery z odzieżą używaną”

  1. Ja w pracy mam wielu znajomych, którym oddaje rzeczy. Oni za to przekazują je swoim sąsiadom, którzy tego potrzebują. Szkoda wyrzucać do śmieci, zawsze może się komuś bardzo przydać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code